LieDM Association Council

Council is the highest association governing body, which consists of association member-institutions representatives (one from each member-institution).

Member list of Lithuanian Association of Distance and E. Learning (LieDM Association) Council (representatives and their institutions):

  1. Birutė Baltutienė, Akmenės rajono jaunimo ir suaugusiųjų švietimo centras
  2. Jovita Balčiūnienė, Alytaus kolegija
  3. Adona Laucienė, Joniškio “Aušros” gimnazija
  4. Virginijus Norvilas, Joniškio žemės ūkio mokykla
  5. Aurimas Nausėda, Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos Mokymo centras
  6. Kristina Pušnovienė, Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo vidurinė mokykla
  7. Paulius Baltrušaitis, Kauno kolegija
  8. Justina Naujokaitienė, Kauno “Saulės” gimnazija
  9. Andrius Jarmalavičius, Kauno suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras
  10. Dangiras Kačinskas, Kėdainių profesinio rengimo centras
  11. Irina Jančiukienė, Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras
  12. Palmira Jurgilienė, Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centras
  13. Diana Ciparienė, Klaipėdos rajono savivaldybės J.Lankučio viešoji biblioteka
  14. Julius Adomkus, Klaipėdos rajono švietimo centras
  15. Daiva Križinauskaitė, Klaipėdos suaugusiųjų gimnazija
  16. Dalia Baziukė, Klaipėdos universitetas
  17. Virginija Kvietkauskienė, Kretingos rajono švietimo centras
  18. LearnKey, UAB
  19. Laimutė Čaplikienė, Lietuvos policijos mokykla
  20. Viktorija Makevičiūtė, Lietuvos verslo kolegija
  21. Eglė Košubienė, Marijampolės suaugusiųjų mokymo centras
  22. Dalia Mišeikienė, Mykolo Romerio universitetas
  23. Renata Ulvidienė, Prezidento Jono Žemaičio gimnazija
  24. Irma Kačinauskienė, Prienų “Žiburio” gimnazija
  25. Sigita Sakalauskienė, Raseinių technologijos ir verslo mokykla
  26. Elinga Mikulėnienė, Rokiškio rajono savivaldybės švietimo centras
  27. Violėta Deksnienė, Rokiškio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras
  28. Palmyra Vinkšnaitė, Savanorių ugniagesių ambasada
  29. Daiva Malinauskienė, Soros International House
  30. Vidmantas Žilius, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija
  31. Rita Misiulienė, Šiaulių profesinio rengimo centras
  32. Kęstutis Šaltis, Šiaulių “Sandoros” progimnazija
  33. Vytautas Kantauskas, Šiaulių Simono Daukanto gimnazija
  34. Donatas Daugirdas, Šiaulių valstybinė kolegija
  35. Asta Slotkienė, Šiaulių universitetas
  36. Tomas Bersėnas, Šiaurės Lietuvos kolegija
  37. Gintautas Tomkevičius, Šilutės profesinio mokymo centras
  38. Ona Sturonienė, Tauragės suaugusiųjų mokymo centras
  39. Andrius Šatevičius, Trakų rajono savivaldybės pedagoginė psichologinė tarnyba
  40. Diana Kosovskienė, Trakų suaugusiųjų mokymo centras
  41. Laimonas Lukoševičius, Ugniagesių gelbėtojų mokykla
  42. Jūratė Urbonienė, Utenos kolegija
  43. Romualdas Makauskas, Veisiejų technologijos ir verslo mokykla
  44. Jeronimas Mikiparavičius, Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykla
  45. Aušra Šlapelienė, Vilniaus Ozo gimnazija
  46. Anna Limanovskaja, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija
  47. Laimutė Ratkevičienė, Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras
  48. Airina Volungevičienė, Vytauto Didžiojo universitetas
  49. Edita Svidinskienė, Vytauto Didžiojo universiteto “Rasos” gimnazija