LieDM seminaras: Organizaciniai mokymo proceso skaitmenizavimo pokyčiai profesiniame mokyme [vaizdo įrašas]

LieDM asociacija, įgyvendindama savo veiklos prioritetus, tęsia nemokamą renginių ciklą vaizdo konferencijų būdu, skirtą nuotolinio ir atvirojo mokymosi inovacijoms pristatyti ir aptarti, skaitmeninėms kompetencijoms tobulinti.

2025 m. balandžio 16 d. (trečiadienį) 14.00 – 15.30 val. kviečiame prisijungti į seminarą  “Organizaciniai mokymo proceso skaitmenizavimo pokyčiai profesiniame mokyme

LieDM seminaro vaizdo įrašas

Šis seminaras skirtas tiems, kurie nori įkvėpimo ir praktinių įžvalgų, kaip pradėti skaitmeninės transformacijos procesą savo mokymo organizacijoje. Būkite pasirengę diskusijoms, kurios padės žengti pirmuosius žingsnius link naujovių įgyvendinimo!

 

Pranešimas tema: Ar išplėstinės realybės  technologija gali padėti mokymo procese? 

Pristatymo tikslas – pasidalinti, kaip profesinio mokymo mokykla Čekijoje pradeda skaitmeninę transformaciją mokymo procese. Šis procesas reikalauja strateginio požiūrio, kuriame visi organizacijos nariai supranta pokyčių svarbą ir yra pasiruošę juos palaikyti. Tačiau tai nereiškia, kad reikia pradėti nuo visos organizacijos keitimo – mažais žingsniais galima pasiekti reikšmingų pokyčių ir sukurti veiksmų bangą. Pristatymo metu gilinsimės į praktinius pavyzdžius, kaip šie pirmieji žingsniai gali būti įgyvendinti jūsų organizacijoje. Taip pat sužinosite apie įtraukiančių technologijų mokymo sprendimus, kurie gali praturtinti mokymo procesą ar padėti išspręsti tam tikrus iššūkius.

Pranešėja Justina Pluktaitė turi solidžią patirtį nacionalinių ir tarptautinių švietimo projektų įgyvendinime įvairiomis temomis, tokiomis kaip tvarumas, skaitmenizacija ir universalieji įgūdžiai. Ji konsultuodavo institucijas švietimo projektų kūrimo klausimais. Justina turi patirties organizuojant tarptautinius renginius, vedant mokymus, dirbant su jaunimu ir valdant rinkodaros planavimą ir įgyvendinimą. Justina sukaupė daugiau nei metus darbo patirties privačiame sektoriuje, vėliau 5 metus dirbo aukštajame moksle Lietuvoje, 3 metus – ne pelno sektoriuje Kipre, o pastaruosius 7 metus yra profesinio mokymo mokyklos Čekijoje komandos narė. Ji taip pat aktyviai dalyvauja SPSCH Pardubice EdTechLab veikloje, kur prisideda prie strateginių švietimo sprendimų kūrimo ir įgyvendinimo. Justina koordinuoja iniciatyvą „iCoach“, skatinančią pedagogų tarpusavio žinių mainus. Ji specializuojasi mokomosios medžiagos kūrime, naudodama pažangias profesinio mokymo technologijas, ir aktyviai domisi švietimo transformacija, siekdama užtikrinti tvarų ir sveiką pokyčių įgyvendinimą.

 

Pranešimas tema: Skaitmeninių priemonių/išteklių panaudojimo galimybės ugdymo procese

Pranešime bus pristatytos Kėdainių profesinio rengimo centro profesinio mokymo programos, pasiekimai, projektinė veikla, tarptautinis bendradarbiavimas. Taip pat bus pristatyti įvairus internetiniai ištekliai, edukacinės programėlės, interaktyvios platformos ir mobiliosios aplikacijos, skirtos paįvairinti ugdymo procesą, įtvirtinti mokomąją medžiagą, pritaikyti mokymą pagal individualius poreikius, skatinti kūrybiškumą, bendradarbiavimą ir nuolatinį mokymąsi. Bus nagrinėjami esminiai iššūkiai ir galimybės, susijusios su skaitmeninių išteklių integravimu į ugdymo programas. Pranešime bus pasidalinta gerąja patirtimi – įgyvendinto Erasmus + projekto „Skaitmeniniai mokytojai: naujoji karta ir iššūkiai“ sukurtais intelektiniais rezultatais.

Pranešėjas Žilvinas Kapočius yra užsienio (anglų) kalbos ir geografijos mokytojas Kėdainių Profesinio rengimo centre ir Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje. Nuolat tobulina savo kompetencijas dalyvaudamas kvalifikaciniuose seminaruose, konferencijose, rengdamas ir įgyvendindamas nacionalinius ir tarptautinius projektus. Dalyvauja įvairiuose darbo grupėse,  metodiniuose pasitarimuose, valstybinių brandos egzaminų organizavime ir vertinime.  Dalinasi gerąją patirtimi skaitydamas pranešimus rajono, šalies bei tarptautiniuose seminaruose, konferencijose.