LieDM asociacijos seminaras: Dirbtinis intelektas ugdymo procese

LieDM asociacija, įgyvendindama savo veiklos prioritetus, tęsia nemokamą renginių ciklą vaizdo konferencijų būdu, skirtą nuotolinio ir atvirojo mokymosi inovacijoms pristatyti ir aptarti, skaitmeninėms kompetencijoms tobulinti.

2025 m. vasario 25 d. (antradienį) 14.00 – 15:30 val. vyks seminarasDirbtinis intelektas ugdymo procese”

Registracija į seminarą čia. Nuorodą į seminarą bus atsiųsta automatiškai po registracijos.

 

  • Magic school (DI) programos stiprybės ir silpnybės

Prenešimas „Magic School DI programos stiprybės ir silpnybės” supažindins su Magic School DI programa, lyginant ją su panašiomis DI platformomis, tokiomis kaip Alayna ir Diffit. Seminaro tikslas yra parodyti programos privalumus, tokius kaip neribotas išteklių kūrimas, daugiakalbė parama, turinio individualizavimas ir bendrakūrystės galimybės su kolegomis. Taip pat bus siekiama palyginti nemokamos programos privalumus su kitomis panašiomis programomis. Seminaro metu siekiama giliau pažvelgti ir į trūkumus be jau visiems suprantamų dalykų kaip būtinybės peržiūrėti turinio tikslumą, privatumo svarbą,  bei pateikties formulavimo iššūkius.

Seminaro viešnia yra VDU Užsienio Kalbų Instituto anglų kalbos lektorė Vaida Misevičiūtė. Tikslingas technologijų taikymas suaugusiųjų mokymo(si) procese visada jai buvo viena iš prioritetinių sričių ir patirčių. Mokymas nuotoliniu būdu pradėtas 2000 metais, dirbant ir gyvenant JAV, kai techninės galimybės buvo itin menkos ir labiau tinkamos ne mokymuisi, o pramogai. Ilgametė patirtis mokant su įvairiais skaitmeniniais įrankiais leidžia kritiškai vertinti įrankių naudą ne tik mokant(is) dalyko turinio, bendradarbiaujant, vertinant, teikiant grįžtamąjį ryšį, bet ir reikalingas laiko sąnaudas bei kompiuterinį raštingumą būtinus sėkmingam įrankio įsisavinimui. Kitos prioritetinės sritys yra daugiakultūrinis mokymas bei kritinio mąstymo ugdymas mokymosi procese.

 

  • Kaip DI keičia mokymą(si) ir kokie iššūkiai kyla. Fizikos dalyko mokymo patirtis

Pristatant fizikos dalyko mokymo/-si patirtį tema „Kaip DI keičia mokymą(si) ir kokie iššūkiai kyla?“, remiantis praktiniais pavyzdžiais bus analizuojama, kaip DI gali būti taikomas planuojant ugdymo procesą, su kokiais iššūkiais susiduria mokytojai leisdami mokiniams naudotis DI, kokie galimi pavojai kyla mokinių pažangai, kaip keičiasi vertinimas ir įsivertinimas. Taip pat bus pristatyti praktiniai mokinių elgesio modeliai naudojant DI, išskirti esminiai elementai ir aptarti ateities iššūkiai ugdymo procese taikant DI.

Dr. Irmantas Adomaitis yra fizikos mokytojas ekspertas, kuris savo darbe ypatingą dėmesį skiria ugdomajai sąveikai,  probleminiam mokymuisi, gebėjimų ugdymui bei kritinio ir kūrybinio mąstymo svarbai. Šie elementai yra laikomi esminiais bet kokiame ugdymo procese. Turėdamas socialinių mokslų, edukologijos krypties mokslų daktaro laipsnį, Irmantas ne tik analizuoja ir kuria inovatyvius ugdymo metodus, bet ir išbando juos praktikoje, siekdamas nuolat tobulinti mokymosi procesą. Jo veikla neapsiriboja vien tik pamokomis, Irmantas yra  fizikos vadovėlių autorius, mokytojų praktinės veiklos vertintojas, būsimų mokytojų rengėjas.