LieDM asociacijos seminaras: Kokie įgūdžiai reikalingi ateičiai: DI darbo rinkai?

LieDM asociacija, įgyvendindama savo veiklos prioritetus, tęsia nemokamą renginių ciklą vaizdo konferencijų būdu, skirtą nuotolinio ir atvirojo mokymosi inovacijoms pristatyti ir aptarti, skaitmeninėms kompetencijoms tobulinti.

2025 m. gegužės 14 d. (trečiadienį) 14.00 – 15.30 val. kviečiame prisijungti į seminarą  “Kokie įgūdžiai reikalingi ateičiai: DI  darbo rinkai

Registracija (nuoroda į seminarą siunčiama registracijos metu) 

Seminaras skirtas aptarti įgūdžių reikšmę dabarties ir ateities darbo rinkai. Tarptautinis Stanfordo tyrimų institutas nustatė, kad net 75 proc. ilgalaikės sėkmės darbe lemia minkštųjų įgūdžių įvaldymas ir tik apie 25 proc. sėkmės lemia techniniai arba kietieji įgūdžiai. Tiek Europos Komisijos įgūdžių pakte, tiek Pasaulio ekonomikos forumo tyrimuose pabrėžiama didėjanti ne tik IT raštingumo, skaitmenizacijos ir DI, bet ir minkštųjų įgūdžių svarba, siekiant įsisavinti technologinius pokyčius. Seminaro metu taip pat bus aptariama, kokių įgūdžių prireiks artimiausiais dešimtmečiais, kokie sektoriai augs, ir kaip švietimo sistema gali kurti sinergiją tarp bendrųjų, profesinių ir transformacinių kompetencijų. Seminaras remsis naujausiais tyrimais, tarptautinėmis prognozėmis ir praktiniais pavyzdžiais iš švietimo bei verslo bendradarbiavimo sričių. Bus analizuojama DI aktualija darbo rinkai. Kaip žinia, DI ir automatizavimo technologijos iš esmės keičia užimtumo sferą: automatizuotos sistemos perima rutinines operacijas, vyksta profesijų evoliucija – išnyksta senos ir atsiranda naujos specialybės. Nepaisant to, kad DI ir automatizavimas vis plačiau integruojami į darbo rinką, siekiant produktyvumo bei procesų optimizavimo, šios inovacijos ne sumenkina, o priešingai –  stiprina žmogiškųjų įgūdžių vertę darbo rinkoje.

Dr. Genutė Gedvilienė – yra Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos profesorė ir vyriausioji mokslo darbuotoja, Senato narė. Yra EDEN ir Liedm asociacijos narė. Moksline ir universitetinės didaktikos patirtimi per Erasmus+ mobilumo programą dalijasi Europos ir kt. šalių universitetuose. Autorės ilgametė projektinio darbo patirtis. Atlieka mokslinius tyrimus, rengia straipsnius tarptautiniuose ir nacionaliniuose moksliniuose leidiniuose. Įvairi ekspertinio darbo patirtis. Recenzuoja vadovėlius, mokomąsias knygas, metodines priemones ir publikacijas. Pastaruoju metu autorės mokslinių interesų sritis apima mokymosi visa gyvenimą kontekstą, andragogikos teoriją ir praktiką, minkštuosius įgūdžius darbo rinkai.

 

 Ugnė Supranavičienė – Edukologijos krypties doktorantė, kurios akademiniai ir profesiniai interesai telkiasi į suaugusiųjų dirbančiųjų bei organizacijų ugdymą. Šiuo metu eina Doktorantūros studentų asociacijos prezidentės pareigas. Ugnė yra „Erasmus+“ programos vertintoja ekspertė, turinti patirties tiek vertinant bei rengiant, tiek įgyvendinant tarptautinius projektus. Nuolat dalyvauja tarptautinėse konferencijose kaip pranešėja. Profesinėje veikloje yra dirbusi vyriausybiniame, privačiame ir nevyriausybiniame sektoriuose, o jos kompetencijas sustiprina sertifikuotos pokyčių valdymo vadovės kvalifikacija. Mokslinių interesų sritys: suaugusiųjų bei organizacijų ugdymas, atsparumo kompetencijos.

 

Dr. Lina Kankevičienė – Edukologijos mokslų daktarė, dėstanti informatikos dalykus Kauno kolegijos Alytaus fakultete. Turi patirties rengiant ir įgyvendinant nacionalinius bei tarptautinius projektus. Šiuo metu dalyvauja moksliniame projekte, susijusiame su dirbtinio intelekto sprendimų kūrimu, taip pat yra tarptautinės COST programos „Digital Mental Health for Young People“ narė. Jos moksliniai interesai apima dirbtinio intelekto taikymą studijų procese, duomenų analizę ir algoritmų efektyvumo tyrimus.