Paramos – padėkos KONCERTAS „Leisk suskambėti Kauno miesto istorijai Perkūno name!”

Paramos – padėkos KONCERTAS „Leisk suskambėti Kauno miesto istorijai Perkūno name!”

Gegužės 13 d. 14.00 val.

Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero (jėzuitų) bažnyčioje

Kviečiame dalyvauti koncerte su pianistu virtuozu Dariumi Mažintu ir jaunaisiais muzikantais ir savo auka prisidėti prie pianino August Forster (1928m.) restauravimo ir įsigyjimo.

Darius Mažintas  – vienas ryškiausių šių dienų pianistų, tarptautinių konkursų laureatas, koncertavęs didžiosiose salėse Amsterdame, JAV, Kanadoje. Fondo “Looking at the stars” Lietuvoje meno vadovas. Du kartus per karo laikotarpį rengė koncertus nuo karo nukentėjusiuose Irpinės ir Iziumo miestuose (Ukraina). Jis tiki, kad muzika gali įkvėpti ir keisti žmones. 

 ____________________________________

Perkūno namas – seniausias gyvenamasis namas Kauno mieste. Jo istorija siekia 1495 metus. Namo sienos savyje mena daugiau kaip penkis šimtmečius mūsų miesto istorijos: jame buvo įsikūrę teatras, kolegija, teismas, biblioteka, koplyčia, žurnalo redakcija… 

Buvo laikas, kai dabartinis Perkūno namas priklausė ir Kojelavičių šeimai, iš kurios kilo garsus istorikas, teologas, jėzuitas Albertas Kojelavičius-Vijūkas (1609–1677), pirmasis lietuvis, sudaręs dviejų dalių “Lietuvos istoriją”. Būtent jo veikalu ilgą laiką rėmėsi Vakarų Europos istorikai. Yra žinoma, kad A. Kojelavičiaus prosenelis, būdamas Kauno miesto burmistru, Bernardas Bitneris 1546 metais namą šeimai įsigijo iš pirklio Stepono Dulkės

Šiuo metu Perkūno namą administruoja VŠĮ Gyvenimo ir tikėjimo institutas. Jis yra Lietuvos jėzuitų provincijos misijos dalis.

Institutas įsikūręs beveik prieš 30 metų kaip neformalaus švietimo institucija. Jo vedamos švietimo programos, paremtos beveik 500 metų  pasaulyje plačiai žinoma ignaciška visapusiško asmenybės ugdymo metodika, padedančia žmogui ugdytis emocinį, socialinį bei dvasinį intelektą.

____________________________________

Gyvenimo ir tikėjimo institutui rūpi, kad ilgaamže istorija turtingo namo erdvė būtų vis labiau prieinama miestą mylintiems ir jo paveldu besirūpinantiems kauniečiams: šalia seminarų ir kursų name vyksta parodos, koncertai, teminiai vakarai… Ir jau geras dešimtmetis kirba mintis, kad Perkūno namas galėtų tapti susitikimo vieta skirtingų kartų, patirties, skonių muzikos atlikėjams ir jos mylėtojams. Šiais metais mintis įgijo pagreitį: radome autentišką tarpukario meto pianiną (išlikęs originalus dokumentas, liudijantis, kad pianinas buvo įsigytas 1928 m. Lietuvos muzikos centro parduotuvėje, įsikūrusioje Kaune), kuris galėtų čia atrasti sau tinkamą vietą.

Atrestauruotas pianinas tarnautų kamerinės muzikos koncertams, parodų atidarymams, pokalbių vakarams ir suteiktų daugiau progų visiems mums susitikti! 

__________________________________

Pianino August Forster (1928m.) restauravimo ir įsigyjimo kaina 7900 eur.

KONTAKTAI IR INFORMACIJA AUKAI

Viešoji įstaiga Gyvenimo ir tikėjimo institutas
Įm. kodas 135153761
AB SEB bankas LT717044060003199917, b. k. 70440,
Aleksoto g. 6 (Perkūno namas)
Kaunas, LT – 44280
Mob. tel. +370 618 00 078
El.p. gtinstitutas@gmail.com 

www.gtinstitutas.lt Gyvenimo ir tikėjimo institutas – tai nepelno siekianti organizacija, turinti paramos gavėjo statusą.

 

Padėkos koncertas vyks Kauno jėzuitų bažnyčioje, Rotušės a. 8, Kaunas.

REGISTRACIJA Į KONCERTĄ: https://tickets.paysera.com/lt/event/leisk-suskambeti-kauno-miesto-istorijai-perkuno-name-0383