Nuotolinio mokymosi savaitės atgarsiai

LieDM asociacijos kasmet organizuojama nuotolinio mokymosi savaitė, tema „Skaitmeninio švietimo iššūkiai ir galimybės“ vykusi lapkričio 10 – 17 dienomis, šias metais buvo skirta atvirai dalintis gerąja patirtimi, tyrimų rezultatais, diskutuoti apie sparčią skaitmeninę transformaciją ir EdTEch globalų plitimą, apie tai, kokius iššūkius skaitmenizacija kuria įvairiuose sektoriuose: bendrojo lavinimo mokyklose, profesiniame rengime, aukštosiose mokyklose, suaugusiųjų švietime.

Nuotolinio mokymosi savaitės renginiai apėmė šiuos renginius, kuriuose dalyvavo 352 asociacijos nariai ir susiję dalyviai:

  • Skaitmenizacija aukštajame moksle (moderatorė Jūratė Urbonienė, Utenos kolegija). Dalyvavo112 narių.
  • Skaitmenizacija suaugusiųjų švietime ir profesiniame rengime. Inovacijos švietimui, sukurtos bendradarbiaujant projektuose (moderatorė Daiva Malinauskienė, Soros International House). Dalyvavo 101 narys.
  • Skaitmenizacija bendrojo lavinimo mokyklose (moderatorė Irma Kačinauskienė; Prienų „Žiburio“ gimnazija). Dalyvavo 66 nariai.
  • Dirbtinis intelektas (DI) ir švietimo ateitis, – akivaizdinė konferencija, rengta kartu su Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademija. Dalyvavo 73 nariai.

Nuotolinio mokymosi savaitės metu perskaityta 17 pranešimų, organizuotos dvi panelinės diskusijos, kėlusios daug minčių ir klausimų. Svarbiausia savaitės gija tapo diskusijos apie generatyvinį dirbtinį intelektą, vis labiau įsitvirtinantį švietime ir mūsų kasdieniniame gyvenime. DI pagrįstos mokymo(si) programos, praktikos bei patirtys be jokios abejonės, ateityje taps vis labiau paplitusios, todėl akivaizdu, kad tai yra „karšta“ švietimo tema, sukelianti daug diskusijų, turinti gausybę aspektų. Nesibaigiančios skaitmenizavimo galimybės neabejotinai kels daug susirūpinimo ir toliau: kaip naudoti technologijas taip, kad atitiktų organizacijos vertybes, skatintų sąžiningumą, apsaugotų asmenų privatumą ir saugumą bei kurtų skatinančią ir įtraukią mokymosi ir studijų aplinką. Todėl ir ateityje mums teks dar ne kartą prie šios temos grįžti.

                                                                                                 Dėkojame visiems už bendradarbiavimą !!!